Ako funguje aXbo?

Je vedecky dokázané, že pohyby tela počas spánku sú bezprostredne späté s fázami spánku. Jedinečný algoritmus budíka aXbo určuje optimálny čas zobudenia pomocou rozlíšenia rôznych fáz spánku sledovaním týchto pohybov. Táto aktivita je sledovaná pohodlným textilným náramkom, ktorý podáva informácie budíku.

Príklad:

Nastavíte si aXbo ako obvykle na povedzme 7:30 hodín ráno. Interval na prebudenie je 30 minút pred nastaveným časom. AXbo Vás zobudí napríklad o 7:21 - v čase optimálneho vstávania. Takto získate zopár minút navyše na rannú prípravu (v našom príklade 9 minút).

Môže zaspať s aXbo-m? Ak zostaneme pri uvedenom príklade, aXbo Vás zobudí spoľahlivo najneskôr o 7:30.

Nie sú vyžarované signály pre mňa nebezpečné?

 • aXbo zaregistruje pohyby tela pomocou senzoru zabudovaného v textilnom náramku. V priebehu priemerných 300 pohybov za noc celková doba vysielania sú iba 3 sekundy (0,01 sekúnd vysielania za pohyb),
 • axbo vysiela mimoriadne nízkou silou 0,0001 Wattov (v porovnaní s mobilným telefónom, ktorého vysielacia sila je v priemere 1 Watt).

Jedinečná technológia a design aXbo sú patentované.

 

>> Objednám si inteligentný budík aXbo!


Fázy ľudského spánku

Prirodzene, každá osoba má svoj individuálny model spánku, ale spánok zdravých ľudí má určité charakteristiky:

 • Každá osoba prechádza rôznymi cyklami spánku.
 • Každý cyklus trvá od 90 do 110 minút, kedy sa strieda hlboký spánok, ľahký spánok a REM spánok.
 • REM spánok (Rapid Eye Movement – rýchly pohyb očí) je fáza, v ktorom snívame. Spánok sa blížením rána stáva ľahším a REM fázy sa predlžujú.
 • Počas REM spánku a hlbokého spánku sme takmer nehybní, pohyby sú zreteľné počas ich striedania. A práve vtedy aXbo zasahuje. Fyzické aktivity sú monitorované, čím dokáže vykalkulovať optimálnu chvíľu na zobudenie.


Funkcie

 
Hlavnou funkciou budíka aXbo je, že Vás zobudí v optimálnom okamihu, aby ste vstávali ľahko a cítili sa svieži po celý deň.
 
Aké dodatočné funkcie má budík aXbo?
 
 • Jeden budík pre dve osoby

aXbo umožňuje individuálne používanie pre dve osoby, keďže sú k dispozícii dva náramky na sledovanie pohybov. V budíku sú nastaviteľné rôzne zvonenia, po čase si zvyknete na svoje zvonenie a druhé Vás nezobudí.

 • aXbo pre usnutie

Večer si môžete vybrať spomedzi troch relaxačných melódií, ktoré Vám pomôžu uvoľniť sa a zaspať. Nemusíte si nastaviť čas vypnutia, lebo aXbo si uvedomuje, kedy zaspíte a melódia sa automaticky utíši.

 • Popoludňajšie zdriemnutie (PowerNap)

aXbo umožňuje zachytiť ideálny čas na vstávanie nielen ráno, ale aj keď si chcete pospať počas dňa. Krátke (max. 30 minútové) zdriemnutie Vás naplní novou energiou.

 • Softvér na analýzu spánku

Pomocou softvéru “aXbo research” („aXbo výskum“), ktoré si môžete stiahnuť z webovej stránky po registrácií Vášho produktu, si môžete analyzovať svoju aktivitu počas spánku. Budík uchováva dáta dvoch osôb po dobu 14 dní.

 • Pripojenie k počítaču

aXbo môže byť pripojený k Vášmu počítaču pomocou priloženého USB káblu. To Vám umožňuje:

- stiahnuť nové dodatočné funkcie do svojho budíka pomocou softvéru „aXbo up2date”,

- stiahnuť nové zvonenia.

 • aXbo sa učí

aXbo sa časom prispôsobí Vašej osobe. Dokáže sa učiť z Vášho osobného modelu spánku, a tak zaručiť ideálne vstávanie.

 • Jednoduché ovládanie

Ovládanie a nastavenie budíka je naozaj jednoduché, dokážete to aj s jednou rukou. Navigáciu v logickom menu umožňuje rolovacie tlačítko S-moove-Control (podobné akú má počítačová myš).

 • aXbo LCD úsporný režim

Počas spánku je aj displej budíka v spánkovom režime. Podľa potreby si ho však môžete na malú chvíľu rozsvietiť pomocou tlačítka na náramku.

 • aXbo funguje aj na batérie

V prípade výpadku elektriny v domácnosti aXbo automaticky prejde na napájanie z batérií, a tak sa už nemôže stať, že ráno zaspíte kvôli blikajúcim 00:00 na displeji.

 • aXbo nabíjanie

aXbo má vstavaný akumulátor. Ak kapacita batérie dosiahne nízku úroveň, automaticky sa dobíja, čím sa predlžuje jej životnosť. aXbo je ideálnym budíkom na cesty, na jedno nabitie vydrží až 7 dní.

 
Jedinečný aXbo dizajn
Prvý budík fungujúci na báze spánkových fáz bol navrhnutý mladým nemeckým dizajnérom, Mag. Art Rouvenom Haasom, žijúcim v Rakúsku. Dal si záležať na jednoduchom používaní a intuitívnom menu, čím sa stal aXbo revolučným v mnohých smeroch.
 

>> Objednám si inteligentný budík aXbo!