iSnooze – opakované budenie

14.04.2011 12:04

Praktický budík sledujúci fázy spánku, nielen že zobudí každého v optimálnom čase, ale zároveň ponúka funkciu opakovaného budenia a s ňou možnosť zvoliť si vhodný okamih druhýkrát pre prebudenie. Táto funkcia je dostupná od roka 2011 a je k dispozícii aj všetkým súčasným užívateľom budíka aXbo, ktorí si môžu aktualizovať svoj budík pomocou programu aXbo up2date.

Nová funkcia iSnooze používa, rovnako ako budík aXbo pre budenie jedinečný algoritmus, ktorý na základe pohybov snímaných pohybovým senzorom a potom prenášaných bezdrôtovo do budíka zistí vhodný okamih prebudenia. Noc vopred stačí len nastaviť, koľkokrát má opakované budenie nastať, a potom ráno pohodlne stlačením tlačidla na senzore posunúť budenie. Príklad: čas budenia je nastavený na 7:00, ak aXbo nájde ideálny okamih v 6:45, začne prehrávať melódiu pre budenie. S novou funkciou iSnooze je možné budenie odložiť, akonáhle príslušný zaspí, aXbo ho zobudí najneskôr za ďalších 30 minút - napr v 7:09.

Prečo zvoliť inteligentné opakované budenie?

Boris Eis, vynálezca budíka sledujúceho fázy spánku, veľa rokov popieral možnosť implementácie zdriemnutia. Teraz hovorí: "Pri použití klasického zdriemnutia (opakované budenie), ktorý je ponúkaný najmä mobilnými telefónmi, sa pohybuje interval spánku medzi 5 až 9 minútami. Pravdepodobnosť vzbudenia v nevhodnom okamihu sa tak vďaka krátkemu časovému úseku zvyšuje a to je priamo v rozpore s tým, čo je účelom budíka aXbo, nájsť ideálny okamih prebudenia. Funkcia iSnooze ponúka 30 minútový interval pre príjemné prebudenie. Niekomu môže pripadať ďalších 30 minút ako príliš dlhá doba, ale zvyčajne budík aXbo dotyčného vzbudí skôr ako vopred nastavený čas a naopak pri opakovanom použití klasického zdriemnutia na mobilnom telefóne sa čas vstávania predlžuje, a rozdiel tak môže byť zanedbateľný ", vysvetľuje Eis.

—————

Späť